ADP Global CMS ADP Global CMS ADP Global CMS
 

سرزمين تاريخ و سهند، ارسباران و ستارخان، قالی و شهريار اكنون برای سفر جایی است پرگذر و آسان. آذربايجان شرقی هم جاده های خوبی دارد، هم خط آهن پر تردد و هم فرودگاهی با پروازهای نسبتاً منظم. تبريز در تاريخ معاصر مكان وقوع بسياری حوادث تاريخی و زادگاه شخصيت های نامدار سياسی و فرهنگی بوده و همين كافی است كه كنجكاوی انسان را برانگيزد برای سفر تا گوشه ی شمال غرب ايران.

گذر همگان: تبريز به قدری جای ديدنی دارد كه بتواند دست كم سه چهار روز مسافر را سرگرم كند. مسافری كه كنجكاوی های فرهنگی افزون تری داشته باشد تا يک هفته هم می تواند در تبريز پرسه بزند و از اين خانه و عمارت تاريخی به آن موزه يا محله ی ديدنی برود. ارسباران و سهند نيز جذابيت خود را دارند. دره ی ليقوان، تالاب قوری گل و چندين تالاب زيبای ديگر، مساجدی مثل جامع و كبود و عليشاه، چندين كليسای زيبا كه مشهورترين آنها كليسای سنت استپانوس در 16 كيلومتری غرب جلفا است و آثار تاريخی مراغه و اسكو و ... از ديگر جاذبه های آذربايجان شرقی هستند.

سفارش ويژه: روح آذربايجان كوچه پس كوچه های تبريز است. قدم بزنيد توی كوچه های بخش های قديمی شهر، فارغ البال و بی هيچ شتابی . يک به يک در قهوه خانه های كوچک لختی بياساييد و فنجانی چای بنوشيد. به دنبال قهوه خانه های مشهورتر بگرديد كه در آنها هنوز می توان صدای ساز عاشيق ها را شنيد و شعرخوانی پيرمردان ترک زبانی را كه با صدای دورگه و خشدار حيدر بابا می خوانند.

توصیه ی مسافر: آذربايجان سرزمين سردسيری است و زمان مناسب تر برای سفر به آن مابين ارديبهشت تا مهر است. اما در نوروز هم آنقدر سرد نيست كه گشتن در هوای آزاد آن آزارنده باشد. لباس گرم كافی به همراه داشته باشيد و از خاطر نبريد كه از نظر احتمال تغيير ناگهانی هوا در فروردين، آذربايجان دست كمی از گيلان و مازندران ندارد.

 


 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
قبل >
 
ADP Global CMS ADP Global CMS ADP Global CMS