ADP Global CMS ADP Global CMS ADP Global CMS
 

روزگاری «فلورانس» آسيا بود. هنوز هم هست؟ تا وقتی داريد در ميدان نقش جهان قدم می زنيد، يا چشم انداز زاينده رود و سی و سه پل پيش روی شما است، آری، هنوز هم هست. اما از عمارات تاريخی كه دور می شويد، ناگهان فضا رنگ می بازد و اصفهان شهری می شود مثل همه ی شهرهای ديگر، نه آنجا كه «آندره مالرو» آن را فخر مشرق زمين ناميده بود و گفته می شد همان شهر رويايی هزار و يک شب است.

گذر همگان: آثار تاريخي و فرهنگی اصفهان مشهورتر از آن هستند كه نياز به معرفی داشته باشند. اين عمارات، از جمله مجموعه ی آثار ميدان نقش جهان، كاخ چهلستون، كليسای وانک، بازار سنتی، منارجنبان، سی و سه پل، پل خواجو و ... آنچنان پرشمار و زيبا هستند كه می توانند تا يک هفته هم مسافر را به خود مشغول كنند.

سفارش ويژه: كاشان و روستاهای ييلاقی مشهورش می توانند مكملی برای يک برنامه ی بازديد از استان اصفهان باشند. جز آن بايد به چهارمحال و بختياری هم اشاره كرد. با دو ساعت رانندگی می توان از اصفهان به شهركرد رفت و يكی دو روز را هم در اين سرزمين بكر و زيبا گذارند. يک بلد محلی می تواند در اين استان شما را به ديدار جاهای كمتر ديده شده و جذاب تر ببرد. اگر وقت داشته باشيد در منتهااليه جنوب غرب استان، سميرم و مناطق روستايی و عشايری پيرامون آن هم ديدنی هستند. حوزه ی زاينده رود را هم فراموش نكنيد. از ارتفاعات زاگرس تا گاوخونی در حاشيه ی كوير، اين رود از بسياری روستاها و چشم اندازهای بی نظير طبيعی می گذرد. به تازگی در مناطقی از اطراف زاينده رود امكاناتی برای جذب و اسكان ايرانگردان ايجاد شده است. می شود يكی دو روزی را در اصفهان به سر برد، بعد به حوزه ی زاينده رود رفت و يا اصلا در مناطق اطراف اين حوزه كه هم ارزان تر و هم خلوت تر هستند ساكن شد و در ابتدا و انتهای سفر يک دو روز را به گشت زدن در شهر اصفهان گذراند.

توصيه ی مسافر: اصفهان مقصدی شناخته شده و بسيار پرگذر است. قاعدتاً نبايد در ايام پر تراكم سفر به اين استان رفت. به خصوص سه چهار روز اول نوروز و نيز تعطيلاتی كه ما بين آنها نيز بين التعطيلين! قرار می گيرد. برای نوروز، اصفهان را توصيه نمی كنيم. به جاهای خلوت تر برويد.

 


 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< بعد   قبل >
 
ADP Global CMS ADP Global CMS ADP Global CMS