ADP Global CMS ADP Global CMS ADP Global CMS
 

نشسته بر كرانه ی خليج فارس، بندر زيبای قديمی در سال های اخير رقابت را به رقيب ديگرش، بندرعباس، تا حدودی باخته است. رونق قشم، بندرعباس را به مقصدی پرگذرتر برای سياحان پهناب بزرگ جنوب تبديل كرده است، و گرنه سده های بسيار، بوشهر به تنهايی چشم و چراغ ساحل شمالی خليج فارس بوده است.

گذر همگان: بوشهر چند تايی ساختمان ديدنی دارد. مثل خانه ی قديمی قاضی ، خانه ی ریيس علی دلواری و خانه ی ملک . چندتايي هم برج و بارو و قلعه های قديمی مثل قلعه ی هلندی ها، برج قلعه ی خورموج و قلعه ی زائر خضرخان. شماری از آب انبارها، معابد و مساجد استان هم ديدنی هستند. با اين همه، خليج فارس مهمترين جاذبه ی بوشهر است. می توان در اينجا زندگی دريايی را لمس كرد. شايد بشود يک لنج قديمی را اجاره كرد و شبی را با آن در دريا گذراند. شايد هم بشود يكی دو روزی را به يكی از جزيره های نزديک بوشهر رفت.

سفارش ويژه: روستاها و نخلستان های بوشهر در طراحی برنامه های تور گردانی فراموش شده اند. انگار كسی به خاطر ندارد كه همه ی مردمان ايران در سال های گذشته چه صفايی داشته اند با دو بيتي های فائز و شروه خوانی های بخشو و سوگ سرودهای آتشی كه همگی تعلق دارند به بخش غير ساحلی بوشهر. حيف است كه همه ی فرصت سفر به بوشهر صرف پرسه زدن در ساحل بشود، حتماً بايد شبی را هم در نخلستان گذراند.

توصيه ی مسافر: نوروز، بوشهر خيلی شلوغ می شود. حسن ماجرا اما اين است كه هوا بسيار مطبوع و بهاری است و در بخش قابل توجهی از ساحل هم امكانات كمپينگ و چادرزنی برای خانواده ها ايجاد شده است. با يك چادر سی هزار تومانی يک خانواده ی چهار نفره می توانند به راحتی نوروز را در بوشهر بگذرانند.

 


 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< بعد
 
ADP Global CMS ADP Global CMS ADP Global CMS